XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 IX 2022

 1. Dzisiaj na Groniu Jana Pawła II w górach przy schronisku „Leskowiec” odbędzie się Msza św. za Ojczyznę z okazji 42 rocznicy powstania Związku Zawodowego „Solidarność”.
 2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj.
 3. We wtorek, 27 września, przypada Światowy Dzień Turystyki. Módlmy się za wszystkich zaangażowanych w działalność turystyczną i pielgrzymkową.
 4. W sobotę, 1 X, będziemy obchodzić święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, karmelitanki bosej i doktora Kościoła. Z tej okazji odbędzie się Triduum ku jej czci. Zapraszamy wszystkich na Msze św. z kazaniem i modlitwami do św. Teresy od środy 28 X do piątku 30 X o godz. 18.00, a także w dzień Jej święta, w sobotę o godz. 18.00.
 5. Wspominamy w tym tygodniu:
 • 28 IX św. Wacława – patrona Czech
 • 29 IX święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 • 2 X wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W  I-szą sobotę miesiąca zapraszamy na czuwanie modlitewne. Rozpoczynamy o godzinie 17.00 wystawieniem Najśw. Sakr.,medytacją tajemnic różańca św., następnie różaniec.   O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. uwielbienie. Zakończenie Apelem około godz. 20.00. W trakcie czuwania błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem uczestników czuwania.
 2. Nabożeństwa różańcowe w październiku będą odprawiane w naszym sanktuarium codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy.
 3. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz Rada Seniorów w Wadowicach zapraszają na piknik z okazji Dnia Seniora, który odbędzie się 1 października br. w Parku Miejskim w Wadowicach. W programie przewidziano: występ Zespołu Regionalnego „Babiogórzanie” o godz. 14:00 oraz koncert Leny Czechowicz pt. „Przeboje z dawnych lat” o godz. 17:00. Ponadto: animacje dla dzieci, pokaz ratownictwa medycznego, prelekcja Powiatowej Komendy Policji na temat bezpieczeństwa oraz Pokaz Musztry OSP Gorzeń Dolny.
 4. Msza św. z Kręgiem Rodzin – Oazy Żywego Kościoła w przyszłą niedziele o godz. 11.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne do salki przy Domu Rekolekcyjnym wszystkie pary małżeńskie niezależnie od wieku i stażu małżeńskiego, które chcą pogłębiać swoje wzajemne relacje miłości i jedności ze sobą i Bogiem, podążając drogą Domowego Kościoła.
 5. Szkoła Modlitwy Karmelitańskiej dla Dzieci rozpocznie 6 października o godz. 18.00 kolejny rok spotkań w dwóch grupach wiekowych: 4-6 lat i  7-8 lat Spotkania będą się odbywały w drugi i czwarty czwartek miesiąca od 18.00-19.00 w Domu Rekolekcyjnym. Zapraszamy. Więcej informacji na plakatach.