XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 X 2021

  1. Obchodzimy dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się. Słowa papieża wypowiedziane na inauguracje pontyfikatu są dalej aktualne.
  2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30, jak i codziennie przez cały październik na nabożeństwa różańcowe. Różaniec jest sprawdzoną szkołą świętości. Bierzmy w nich liczny udział.
  3. W czwartek, 14 października, obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli i wychowawców.
  4. W piątek, 15 października, będziemy obchodzić Uroczystość św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, Reformatorki Zakonu Karmelitańskiego. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 18.00.
  5. W sobotę, 16 października przypada kolejna rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
  6. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej lub do skarbonki na końcu kościoła, można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W intencji ich zbawienia będą ofiarowane Msze święte przez cały listopad o godz. 18.00 oraz modlitwa różańcowa przed Mszą św. wieczorną.
  7. Organizujemy pielgrzymkę autokarowąSanktuaria Gór Stołowych – w dniach 22 – 23 X 2021 r. (piątek, sobota). W programie Bardo Śląskie, Wambierzyce, Krzeszów. Oprócz zwiedzania i modlitwy w sanktuariach odwiedzimy także stare miasto w Kłodzku i Błędne Skały. Koszt 310 zł. Obejmuje on przejazd autokarem, nocleg, przewodnika, ubezpieczenie NNW. Zapisy na furcie. Serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na plakacie.
  8. Na furcie do nabycia kalendarze na przyszły rok z wizerunkami św. Józefa. Cena kalendarza – 5 zł. Jest także do nabycia nowy numer Głosu Karmelu w całości poświęcony św. Józefowi – patronowi obecnego roku. W numerze ciekawy artykuł o. Mariana Zawady o pierścieniu papieskim nałożonym na dłoń św. Józefa w obrazie ołtarza głównego naszego Sanktuarium. Cena 14 zł.
  9. Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat, które chcą poznawać Boga w Szkole Modlitwy Karmelitańskiej dla Dzieci. Początek 14 października o godz. 17.30.Spotkania będą się odbywały w drugi i czwarty czwartek miesiąca od 18.00-19.00. Więcej informacji na plakatach.