III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 I 2022

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego.
 2. We wtorek 25 I świętem nawrócenia św. Pawła. Zakończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. We środę, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
 4. W ostatnią środę rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium Wielką Nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. Przez następne 8 tygodni w każdą środę o godz. 8.00 i 18.00 zapraszamy na Msze św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do świętego Józefa na kartkach i przekazania ich osobiście, mailem lub pocztą, które będziemy przedstawiać świętemu patronowi przed każdą Mszą św. nowennową, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15. Następnie odmówiona zostanie litania do św. Józefa, a po południu odśpiewane Godzinki ku czci św. patrona. W najbliższą środę Mszy św. o godz. 8.00 przewodniczyć będzie ks. Stanisław Pitek proboszcz parafii Tłuczań, a o godz. 18.00 ks. prałat Stanisław Czernik proboszcz parafii św. Macieja w Andrychowie – dziekan dekanatu Andrychów.
 5. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.
 6. Na furcie do nabycia czasopismo „Głos Karmelu” w całości poświęcone św. Józefowi. Koszt 14 zł.
 7. Prosimy o nie pozostawianie samochodów pod okapami dachów ze względu na spadający śnieg i lód.
 8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • we środę, 26 I – św. biskupi Tymoteusz i Tytus
 • we czwartek 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup wileński i odnowiciel Zakonu Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”
 • w piątek, 28 I – św. Tomasz z Akwinu, Doktor Kościoła i jeden z najwybitniejszych myślicieli w dziejach chrześcijaństwa