II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2 I 2022

  1. Wspólnota   Effatha   zaprasza 3  stycznia (poniedziałek) na Eucharystię ku czci Ducha Świętego, oraz uwielbienie w mocy Ducha, rozpoczynamy o godz. 18.00 . Nabożeństwo jest drogą do odkrycia darów i owoców Ducha Świętego we własnym życiu. Jest to również czas, by zawierzyć swe życie Jezusowi.
  2. We czwartek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. W naszym sanktuarium porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta należy do tak zwanych świąt nakaza­nych. Zobowiązuje nas więc do udziału w Eucharystii. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych mieszkań.
  3. Także 6 stycznia organizatorzy Orszaku trzech Króli zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystości. O godzinie 13.00 na wadowickim rynku będzie formował się orszak. Organizatorzy będą rozdawać korony i śpiewniki oraz peleryny. O godzinie 13.15 Orszak wyruszy do kościoła św. Piotra Apostoła i tam przed kościołem na schodach ok. godziny 13.45 będzie wspólne kolędowanie i jasełka, przygotowane przez uczniów SPSK w Stanisławiu Górnym. Zapraszamy z całymi rodzinami.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  5. Za tydzień 9 I 2022 r. o godz. 15.00 zapraszamy na Msze św. małżeństwa na Mszę św. z Domowym Kościołem.
  6. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele i zachowywaniu dystansu społecznego