NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 9 I 2022

  1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w litur­gii rozpoczyna się tak zwany Okres zwykły. Jednak tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  2. Dzisiaj w Andrychowie w parafialnym kinie Beskid o godz. 17.00 odbędzie się spektakl muzyczny o Bożym Narodzeniu – ”Oto przychodzę”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
  3. W przyszłym tygodniu od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.
  4. Także w przyszłym tygodniu rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Wielka Nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. Zapraszamy na Msze św. nowennowe w każdą środę począwszy od 19 stycznia o godz. 8.00 i 18.00 Zachęcamy jednak do pisania próśb i podziękowań do świętego Józefa na kartkach i przekazania ich osobiście, mailem lub pocztą, które będziemy przedstawiać świętemu patronowi przed każdą Mszą św. nowennową.
  5. Na furcie do nabycia czasopismo Głos Karmelu w całości poświęcone św. Józefowi.