II Niedziela Zwykła – 14 I 2024

  • Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas zwany okresem zwykłym, w którym spotykamy Jezusa rozpoczynającego  działalność publiczną.
  • Jutro, 15 stycznia, w trzeci poniedziałek miesiąca zapraszamy na Mszę św. a po niej na adorację Najśw, Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Msza św. o  godz. 18.00. Wieczornej Eucharystii i modlitwie będzie przewodniczył o. Pacyfik Iwaszko OFM. Przygotowanie i animacja muzyczna – grupa ewangelizacyjna Effatha, działająca przy naszym Sanktuarium.
  • W najbliższą środę, 17 stycznia, rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Wielką Nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.  Przez 9 kolejnych tygodni, w każdą środę, o godz. 8.00 i 18.00 zapraszamy na Msze św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do świętego Józefa, które będziemy polecać Jego wsptawiennictwu. Przed każdą Mszą św. nowennową, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15 odczytywać będziemy prośby i podziękowania oraz odmówiona zostanie litania do św. Józefa, a po południu śpiewamy Godzinki ku czci św. Patrona. W najbliższą środę Mszy św. o godz. 8.00  przewodniczyć będzie ks. Jarosłąw Żmija, proboszcz Parafii Ofiarowania NMP w Wadowicach, a o godz. 18.00 ks. Infułat Jakub Gil
  • W najbliższą środę ( 17.01) rozpoczyna się kolejna edycja kursu Alpha dla dorosłych i dla młodzieży. Kurs daje możliwość pogłębienia i ożywienia wiary oraz więzi z Kościołem. Przeznaczony jest głównie dla tych, którzy  oddalili się od Boga,  nie praktykują wiary i życia sakramentalnego. W ramach kursu głoszony będzie kerygmat, znaczenie i moc sakramentów św. , a wszystko w kontekście katolickim i maryjnym. Spotkania o godz. 18.00 w Domu Rekolekcyjnym przy naszym klasztorze. Kurs jest bezpłatny.
  • W dniach od 18 do 25 stycznia przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, obchodzony w tym roku pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga … a swego bliźniego jak siebie samego.
  • Zachęcamy do udziału w adoracji eucharystycznej w naszym kościele w każdy piątek od godz. 15.00 do mszy św. wieczornej o 18.00. Adorację rozpoczynamy odmówieniem  Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  • Wszystkich pragnących pogłębiać swoje duchowe życie, odkrywając bogactwo duchowości karmelitańskiej, zapraszamy na regularne spotkania Karmelitańskiej Grupy Modlitewnej, w każdy wtorek. Początek spotkań o godz. 19.00 w naszym kościele. Opiekunem Grupy jest  o.dr Marian Zawada OCD