III Niedziela Zwykła – 21 I 2024

  • Przeżywamy dziś trzecią niedzielę w ciągu roku  jako niedzielę Sława Bożego. Papież Franciszek na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia wyraził pragnienie, aby „każda wspólnota w jedną niedzielę roku liturgicznego mogła ponowić zaangażowanie w rozpowszechnianie, poznanie i pogłębioną znajomość Pisma Świętego”. Tym samym Papież ustanowił Niedzielę Słowa Bożego, zlecając jej przeżywanie w III Niedzielę Zwykłą, która w tym roku wypada 21 stycznia i jest obchodzona pod hasłem”: Trwajcie w moim Słowie (J8,31)
  • W  środę 17 stycznia rozpoczęłą  się kolejna edycja kursu Alpha dla dorosłych i dla młodzieży. Kurs daje możliwość pogłębienia i ożywienia wiary oraz więzi z Kościołem. Przeznaczony jest głównie dla tych, którzy  oddalili się od Boga,  nie praktykyją wiary i życia sakramentalnego. W pierwszej fazie kursu można sie jeszcze przyłączyć do nowoutworzonej grupy. Spotkania w środy o godz. 18.00 w Domu Rekolekcyjnym przy naszym klasztorze. Kurs jest bezpłatny.
  • W ostatnią środę rozpoczęła się w naszym Sanktuarium Wielka Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.  Przez 9 kolejnych tygodni, w każdą środę, o godz. 8.00 i 18.00 zapraszamy na Msze św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do świętego Józefa, które będziemy polecać Jego wsptawiennictwu przed każdą Mszą św. nowennową. W najbliższą środę – 24 stycznia –  Mszy św. o godz. 8.00  przewodniczyć będzie ks. Wiesław Widuch, proboszcz Parafii św. Erazma BM z Barwałdu Dolnego, a o godz. 18.00 ks. Proboszcz Krzysztof Strzelichowski z Parafii św. Wojciecha w Mucharzu.
  • W dniach od 18 do 25 stycznia przypada Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany w tym roku pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga … a swego bliźniego jak siebie samego.
  • Zachęcamy do udziału w adoracji eucharystycznej w naszym kościele w każdy piątek od godz. 15.00 do mszy św. wieczornej o 18.00. Adorację rozpoczynamy odmówieniem  Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  • Wszystkich pragnących pogłębiać swoje duchowe życie, odkrywając bogactwo duchowości karmelitańskiej, zapraszamy na regularne spotkania Karmelitańskiej Grupy Modlitewnej, w każdy wtorek. Początek spotkań o godz. 19.00 w naszym kościele. Opiekunem Grupy jest  o.dr Marian Zawada OCD.
  • W następna niedzielę – 28 stycznia – na mszy św. o godz. 11.00 wystąpi chór Canticorum psallite z parafii św. Marcina w Gierałtowicach