Niedziela Chrztu Pańskiego-07.01.2024

  • Dzisiejsza niedziela obchodzona jako Niedziela Chrztu Pańskiego kończy Okres Bożego Narodzenia. Od jutra w litur­gii rozpoczyna się tak zwany Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  • Jutro, wyjątkowo w drugi poniedziałek miesiąca, zapraszamy o godz.18.00 na mszę św. o Duchu Świętym, a po Eucharystii na modlitwę uzdrowienia i uwielbienia, prowadzoną przez Wspólnotę Effatha.
  • W przyszłym tygodniu rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Wielką Nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na Msze św. nowennowe w każdą środę począwszy od 17 stycznia, o godz. 8.00 i 18.00 Zachęcamy  do pisania próśb i podziękowań do świętego Józefa na kartkach i przekazania ich osobiście, mailem lub pocztą. Prośby te będziemy przedstawiać świętemu Patronowi przed każdą Mszą św. nowennową. Pierwszy dzień Nowenny poprowadzą duszpasterze z naszej parafii z wadowickiej Bazyliki.  Ze szczegółowym programem Nowenny będzie się można zapoznać na wywieszonych plakatach.
  • Wkrótce rozpoczyna się kolejna edycja kursu Alpha dla dorosłych i dla młodzieży. Kurs daje możliwość pogłębienia i ożywienia wiary i więzi z kościołem. Przeznaczony jest dla tych, którzy oddalili się od Boga i nie praktykują wiary. W ramach kursu głoszony jest kerygmat, ukazywana jest moc sakramentów św., a wszystko w kontekście katolicki i maryjnym. Spotkania rozpoczynają się w środę, 17 stycznia, o godz. 18.00 w Domu Rekolekcyjnym przy naszym klasztorze.