II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 I 2022

  1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa.
  2. Jutro obchodzimy Dzień Judaizmu.
  3. Także jutro 17. 01. 2022 r. zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie godz. 18.00.
  4. Pojutrze 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nasze modlitwy i czyny będą ożywione tą intencją o zjednoczenie chrześcijan.
  5. W najbliższą środę 19 stycznia rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Wielką Nowennę przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. Przez 9 tygodni w każdą środę o godz. 8.00 i 18.00 zapraszamy na Msze św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do świętego Józefa na kartkach i przekazania ich osobiście, mailem lub pocztą, które będziemy przedstawiać świętemu patronowi przed każdą Mszą św. nowennową, czyli odpowiednio o godz. 7.30 i 17.15. Następnie odmówiona zostanie litania do św. Józefa, a po południu odśpiewane Godzinki ku czci św. patrona. W najbliższą środę Mszy św. o godz. 8.00 przewodniczyć będzie ks. Michał Kowalcze wikariusz parafii Chocznia, a o godz. 18.00 ks. Infułat Jakub Gil- parafia Ofiarowania NMP w Wadowicach.
  6. W piątek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  7. W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 I św. Antoni opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji; jest założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sióstr sercanek);
  • 21 I, św. Agnieszka,  dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć za Domicjana około 305 roku.