IV NIEDZIELA ADWENTU – 19 XII 2021

 1. To już ostatnia – 4 niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Wykorzystajmy jak najlepiej ostatnie dni Adwentu. Weźmy udział w roratach, które są odprawiane codziennie o godz. 18.00, a w piątek 24 XII o godz. 6.00.
 2. We czwartek 23 XII na Mszy św. o godz. 18.00 będzie zakończenie nowenny do Dzieciątka Jezus i rozdanie dzieciom nagród. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze z naklejonymi obrazkami.
 3. Spowiedź w naszym sanktuarium od poniedziałku do czwartku w godz. 6.00 – 18.00. Osoby o przytępionym słuch i mające problemy z uklęknięciem przy konfesjonale będziemy spowiadać w rozmównicy przy furcie.
 4. W piątek Wigilia BN. Spowiedź będzie trwała jedynie do godziny 14.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Wieczorem zasiądźmy w rodzinach do stołu wigilijnego. Przeżyjmy godnie to spotkanie modląc się wspólnie (także za bliskich zmarłych), słuchając Bożego Słowa, łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy.
 5. Pasterka w naszym sanktuarium o godz. 24.00 Zostanie odprawiona w intencji przyjaciół i dobroczyńców naszego klasztoru i sanktuarium. Wierni, którzy przyjmą podczas Pasterki Komunię świętą, mogą w dzień Bożego Narodzenia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia SOS Archidiecezji Krakowskiej. W czasie pasterek musimy zachować obostrzenia epidemiczne. W kościele nosimy maseczki.
 6. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.
 7. W Niedzielę 26 XII przypada uroczystość św. Rodziny. Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu będzie tradycyjnie czytany list rektora UJPII w Krakowie i zbierane ofiary tę na uczelnię. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo rodzin.
 8. Na furcie klasztornej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy – Caritas, sianko na wigilijny stół oraz opłatki wigilijne. Jest też do nabycia kalendarz na przyszły 2022 r z wizerunkami św. Józefa.
 9. Agro Kucyk organizuje od 26 grudnia 2021 do końca stycznia 2022 darmowy przejazd kolejką z parkingu przy Średniowiecznej Warowni w Inwałdzie do Mini Zoo, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko. Darmowe bilety można zabrać z tyłu kościoła. Więcej informacji na plakacie przed kościołem.
 10. Dzisiaj DPS – sióstr Nazaretanek, zaprasza na kiermasz świąteczny. Do nabycia są ozdoby, stroiki i kartki wykonane w ramach terapii zajęciowej dziewcząt. Cały dochód jest przeznaczony na potrzeby DPS-u, szczególnie zakup materiałów do terapii. W czasie kiermaszu s. nazaretanki będą zbierały intencje na Msze św. zbiorowe sprawowane w kaplicy sióstr przez wstawiennictwo s. Franciszki Siedlickiej założycielki sióstr Nazaretanek – orędowniczki w sprawach rodzin.
 11. Jutro nie będzie Mszy św. o uzdrowienie.