IV Niedziela Zwykła – 28 I 2024

  • W naszym Sanktuarium trwa Wielka Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP i patrona Kościoła Powszechnego. Przez kolejne tygodnie w każdą środę o godz. 8.00 i 18.00 zapraszamy na Msze św. z kazaniem i modlitwami kolejnego dnia nowenny. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do świętego Józefa na kartkach i przekazania ich osobiście, mailem lub pocztą, które będziemy przedstawiać świętemu patronowi przed każdą mszą św. nowennową, czyli odpowiednio o godz. 7.30  i 17.15. Przed mszą św. wieczorną  śpiewane Godzinki ku czci św. Patrona. W najbliższą środę Mszy św. o godz. 8.00 przewodniczyć będzie  ks. Aleksander Kasprzyk, proboszcz parafii św.św. Jooachima i Anny z Tomic, a o godz. 18.00 –  ks. Jerzy Skórkiewicz, proboszcz parafii Najśw. Serca Pana Jezusa Bachowic.
  • W najbliższy czwartek, 1 lutego, modlimy się o powałania kapłańskie orazotaczamy modlitewną opieką wszystkich kapłanów, z racji pierwszego czwartku miesiąca. Przed mszą św. wieczorną zapraszamy na różaniec we wspomnianych intencjach.
  • W piątek , 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem MB Gromnicznej. Jest to zarazem  Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy zatem w modlitwie o tych, którzy przez składane śluby lub przyrzeczenia  pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu. Msze św. w tym dniu jak w dni powszednie z dodatkową mszą św. o godz. 9.30. Poświęcenie świec na każdej mszy św.  2 luty to także pierwszy piątek miesiąca.
  • 3 lutego w  I-szą sobotę miesiąca zapraszamy na czuwanie modlitewne i nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy o godzinie 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu, medytacją tajemnicy różańca św., następnie różaniec fatimski.  O godz. 18.00 msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Zakończenie Apelem Jasnogórskim około godz. 20.00.
  • Dzisiaj z koncertem kolęd na Mszy św. o godz. 11.00 wystąpi chór „Canticorum Psalite” z Gierałtowic.
  • Przy furcie klasztornej można nabyć ostatni numer czasopisma Karmel, poświęconego propagowaniu duchowości karmelitańskiej, a także książki o tematyce św. Józefa oraz  o historii naszego klasztoru i jego ludziach.