Niedziela Świętej Rodziny – 31XII 2023

  • Dzisiejsza niedziela, przypadająca w Oktawie Bożego Narodzenia, jest świętowana jako Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To również ostatni dzień roku kalendarzowego. Po mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne.
  • W jutrzejszy poniedziałek, 1 stycznia,  przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Porządek mszy św. jak w niedzielę. Będziemy prosić o Boże Błogosławieństwo na rozpoczynający się Nowy Rok 2024, szczególnie o dar pokoju dla całego świata. Po każdej mszy św. obrzęd błogosławieństwa dzieci.
  • W nowym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca, w którą zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie.  Początek  o godz. 17.00.
  • W sobotę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana również Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych mieszkań. W imieniu Proboszcza naszej Parafii zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy z Bazyliki, po Mszy św. o godz. 10.30, a zakończy swój pochód w kościele św. Piotra.
  • Następna niedziela, 7 stycznia to niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia.
  • W poniedziałek, 8 stycznia Wspólnota Effatha zaprasza na Mszę św. o Duchu Świętym, która została wyjątkowo przeniesiona z pierwszego poniedziałku miesiąca na drugi z racji przypadającej Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.