XII Niedziela Zwykłaa

  • W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość świętychApostołów Piotra i Pawła. Uroczystość ta jest dla chrześcijan wyjątkową okazją do odnawiania i umacniania więzi z Kościołem powszechnym i Jego widzialną głową – biskupem Rzymu, papieżem Franciszkiem.
  • W sobotę 1 lipca przypada pierwsza sobota miesiąca. Niepokalane Serce Maryi uczcimy – jak w każdym miesiącu – specjalnym nabożeństwem, które rozpocznie się o godz. 17.00. W programie czuwania znajdziemy: różaniec wynagradzający, poprzedzony specjalną medytacją, adorację Najśw. Sakramentu, modlitwę uwielbienia i Mszę św. o godz 18.00. Czuwanie zakończy się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego o godz. 20.00.
  • W przyszłą niedzielę 2 lipca o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego o. Rudolfa Warzechy. W tym roku mszy św. przewodniczył będzie o. Szczepan Praśkiewicz, Relator Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Wszystkich czcicieli tego wielkiego karmelity zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • We wtorek, 4 lipca będziemy gościć czterech karmelitańskich neoprezbiterów, krórzy o godz. 18.00  odprawią w naszym sanktuarium mszę św. prymicyjną i udzelą prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i zachecamy do modlitwy za nowych kapłanów.
  • W dwie niedziele – 9 I 16 lipca – Świecki Karmel organizuje kiermasz na placu przyklasztornym. Środki finansowe zostaną przeznaczone na proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec.
  • W sobotę 22 lipca 2023 r. organizujemy wyjazd do sanktuarium MB do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autokarem o godz. 7.00, powrót około godz. 17.00. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy na furcie. Serdecznie zapraszamy.
  • W dniach 14-19 VII odbędzie się 37 Wadowicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizatorzy serdecznie zapraszają na te niezwykłe rekolekcje w drodze. Informacje i zapisy na stronie internetowej pielgrzymka@wadowicejp2.pl , oraz w kancelarii parafii św. Piotra w, a także w wadowickiej Bazylice.
  • Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, gościmy dzisiaj dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Katarzynek, które prowadzą dom pomocy dla dziewcząt i kobiet z problemem uzależnień, który utrzymuje  się  całości z ofiar życzliwych ludzi. Za chwilę siostry przybliżą nam w kilku zdaniach ideę funkcjonowania placówki, a my będziemy mogli wspomóc finansowo funkcjonowanie tego domu i dowiedzieć się więcej o pracy Sióstr z osobami uzależnionymi.