XIII Niedziela Zwykła – 2 VII 2023

  • Dziś, o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego o. Rudolfa Warzechy. W tym roku mszy św. przewodniczył będzie o. Szczepan Praśkiewicz, Relator Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych. Wszystkich czcicieli tego wielkiego karmelity zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Wspólnota Effatha zaprasza 3 lipca, w pierwszy poniedziałek miesiąca) o godz. 18.00 na Mszę św. wotywną do Ducha Świętego oraz uwielbienie z modlitwą wstawienniczą. Nabożeństwo jest drogą do odkrycia darów I owoców Ducha Świętego we własnymn życiu. Jest to również czas, by zawierzyć swe życie Jezusowi.
  • We wtorek, 4 lipca będziemy gościć czterech karmelitańskich neoprezbiterów, krórzy o godz. 18.00  odprawią w naszym sanktuarium Mszę św. prymicyjną i udzelą prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i zachecamy do modlitwy za nowych kapłanów.
  • W dwie niedziele – 9 I 16 lipca – Świecki Karmel organizuje kiermasz na placu przyklasztornym. Środki finansowe zostaną przeznaczone na proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec.
  • Od piątku, 7 lipca, zapraszamy na nowennę przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel. Przez dziewięć kolejnych dni o godzinie 18.00 ( w niedzielę o godz. 11.00) będziemy sprawowali Mszę Świętą z kazaniem, odmówimy modlitwy nowenny i odczytamy prośby do MB. Pół godziny przed Mszą Świętą zapraszamy na Godzinki szkaplerzne. Codziennie będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Kazania w czasie nowenny głosi o. Sławomir Chudzik. W samą uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej – 16 lipca, suma o godzinie 11.00.
  • W sobotę 22 lipca 2023 r. organizujemy wyjazd do sanktuarium MB do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autokarem o godz. 7.00, powrót około godz. 17.00. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy przy furcie klasztornej.
  • W dniach 14-19 VII odbędzie się 37 Wadowicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Organizatorzy serdecznie zapraszają na te niezwykłe rekolekcje w drodze. Informacje i zapisy na stronie www.wadowicejp2.pl. oraz profilu Facebooka.
  • Siostry ze zgromadzenia Katarzynek, które przed tygodniem kwestowały w naszym kościele na rzecz domu dla kobiet borykających się z problemami uzależnień, składają serdeczne podziękowanie za gościność i hojność z jaką zostały przyjęte i której doświadczyły w naszym Sanktuarium. Informują przy tym, że zebrały datki w kwocie 8390 zł. Bóg zapłać wszystkim.