XVIII Niedziela Zwykła – 06 VIII 2023

·        W dzisiejszą niedzielę wspominamy Tajemnicę Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor, na której Jezus ukazał blask swojej boskiej chwały, aby wybranych uczniów – świadków umocnić przed doświadczeniem Krzyża. Także my potrzebujemy podobnego doświadczenia, aby nie zachwiać się w wierze, kiedy i nam przyjdzie doświadczyć  trudnych chwil w naszym chrześcijańskim życiu, gdyż – jak mówił św. Jan od Krzyża – nie znajdziemy prawdziwego Chrystusa bez Krzyża.

·        W miesiącu sierpniu zachęca nas Kościół w naszym kraju do podjęcia abstynencji  od alkoholu jako daru w intencji osób uzależnionych, jako ekspijacji za grzechy pijaństwa oraz w intencjach naszej Ojczyzny.

·        Wspólnota Effatha zaprasza w najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia na Mszę św. wotywną do Ducha Św. o godz. 18.00 oraz na  uwielbienie i modlitwę wstawienniczą.

Nabożeństwo jest drogą do odkrycia darów Ducha Św. we własnym życiu. To również okazja, aby zawierzyć swoje Zycie Jezusowi Chrystusowi.

·        W środę, 9 sierpnia organizujemy wyjazd do Oświęcimia na Mszę św.  i modlitewne czuwanie w klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w intencji pokoju między narodami. Uroczystość przypada w 81 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. Wyjazd  o godz. 14.00 z dolnego parkingu przy naszym klasztorze. Czuwanie modlitewne rozpoczyna się o godz. 16.00, Msza św.  pod przewodnictwem ks. Bpa. Romana Pindla, ordynariusza Diecezji Bielsko – Żywieckiej o godz. 17.00. Są jeszcze wolne miejsca w busie.Zapisy przy furcie klasztornej. Koszt przejazdu – 25 zł.

·         Przyjmujemy również zapisy na wyjazd do Częstochowy , na nocne czuwanie dla noszących Szkaplerz karmelitański, które odbędzie się z 21 na 22 sierpnia. Wyjazd w poniedziałek , 21 sierpnia o godz. 16.00 z dolnego parkingu. Koszt przejazdu wynosi 45 zł .

·        W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:

-we wtorek: św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego,

-w środę: św. Teresę Benedyktę od Krzyża, patronkę Europy, karmelitankę bosą i 

  męczennicę.

– we czwartek: św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.