XV Niedziela Zwykła – Uroczystość NMP z Góry Karmel

  • Dzisiaj w  kościołach karmelitańskich  na całym świecie obchodzimy Uroczystość Patronalną i odpustową NMP z Góry Karmel, Królowej Szkaplerza św, która zazwyczaj poprzedzona jest  Nowenną. W naszym  Sanktuarium główna Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Przewodniczy ks. Infułat Jakub Gil z wadowickiej Bazyliki. Serdecznie zapraszamy.
  • Zbliża się wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Dlatego w przyszłą niedzielę – 23 lipca – po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie kierowców i pojazdów  na naszych parkingach:  dolnym i górnym.
  • W najbliższą sobotę 22 lipca 2023 r. organizujemy wyjazd do sanktuarium MB do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autokarem o godz. 7.00, powrót około godz. 17.00. Koszt wyjazdu 35 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przy furcie klasztornej.
  • 9 sierpnia organizujemy także wyjazd do Oświęcimia  na Mszę św. w klasztorze karmelitanek bosych, poprzedzoną czuwaniem modlitewnym, w kolejną rocznice męczeńskiej śmierci św.  Edyty Stein.  Wyjazd  busem o godz.14.00. Czuwanie rozpocznie się o godz. 16.00, msza św. o godz. 18.00. Bliższe informacje za tydzień. Zapisy przy furcie.
  • W dzisiejszą niedzielę  na placu przed klasztorem wspólnota Świeckiego Zakonu organizuje KIERMASZ, z którego dochód zostanie przeznaczony na proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec.
  •  Organizujemy także wyjazd na nocne czuwanie w Częstochowie z 21/22 sierpnia dla wszystkich noszących szkaplerz karmelitański. Wyjazd 21 sierpnia (poniedziałek) o godz. 16.00 z dolnego parkingu. W przypadku kompletu uczestników, koszt przejazdu wynosi 45 zł. Zapisy przy furcie klasztornej.