XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023

  • Z racji zbliżającego się  wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców – dzisiaj po każdej Mszy św., poświęcimy na parkingu  górnym  i dolnym kierowców i ich pojazdy. Modlitwa poświęcenia będzie odmówiona  od ołtarza głównego zaraz po Mszy św., po czym kapłani udadzą się na parkingi z wodą święcona, aby pokropić  pojazdy.
  •  9 sierpnia organizujemy wyjazd do Oświęcimia na Mszę św i modlitewne czuwanie w intencji pokoju, do klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych, który położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie  z niemieckim obozem zagłady z czasów II wojny światowej. Wspomniana uroczystość odbędzie się w kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci św.  Edyty Stein – Teresy Benedykty od Krzyża. Wyjazd o godz.14.00. Koszt  25 zł. Zapisy na furcie. Czuwanie modlitewne rozpoczyna się o godz. 16.00, a Msza św. w kaplicy klasztornej o godz. 18.00.
  • Organizujemy także wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy z 21/22 sierpnia dla wszystkich noszących szkaplerz karmelitański. Wyjazd 21 sierpnia (poniedziałek) o godz. 16.00 z dolnego parkingu. W przypadku kompletu uczestników, koszt przejazdu wynosi 45 zł. Zapisy przy furcie klasztornej.  Czuwanie w tym roku organizuje Świecki Zakon Karmelitański Prowincji Warszawskiej.
  • Przez dwie ostatnie niedziele na placu przed naszym kościołem Świecki Zakon prowadził kiermasz, z którego fundusz przeznaczony jest na wkład w koszty procesu beatyfikacyjnego Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec. W imieniu organizatorów dziękujemy za Wasze ofiary. Zebrana kwota wynosi: 8564,31 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  • W rozpoczynającym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła :

     -we wtorek – św. Jakuba Apostoła

     – w środę – Świętych Joachima i Annę, rodziców Najśw. Maryi Panny.