XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023

·        We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień.  Dla nas Polaków jest  to miesiąc szczególny zarówno pod względem religijnym i historycznym.  Pamiętamy o tych, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki w intencjach pokoju i naszej Ojczyzny. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Kościół w naszej Ojczyźnie ponownie wzywa, aby także w tym roku ofiarować Panu Bogu całkowitą abstynencję jako wynagradzanie za grzechy pijaństwa i wyproszenie łaski uwolnienia dla żyjących w nałogach.

·        W tym tygodniu przypadają również: pierwszy  piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę – 5 sierpnia – zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, animowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świetym. Rozpoczęcie o godz. 17.00, a zakończenie o 20.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Nabożeństwo zawiera modlitwę różańcową, 15 minutową medytację tajemnicy różańcowej, Eucharystię z komunią św. wynagradzającą; wszystko to, o co prosiła Maryja w Fatimie, obiecując w zamian pokój dla świata i szczególną pomoc w godzinie śmierci.

·        W każdy piątek w naszym sanktuaryjnym kościele ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.oo do Mszy św. wieczornej. O 15.oo odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

·        W następną niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół przypomina nam wydarzenie na górze Tabor, gdzie Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów.

·        W środę, 9 sierpnia organizujemy wyjazd do Oświęcimia, do klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych na Mszę św. i czuwanie modlitewne, w 81 rocznicę męczeńskiej śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, patronki Europy. Wyjazd o godz. 14.00. Koszt  25 zł. Zapisy na furcie. Czuwanie modlitewne inspirowane tekstami św. Teresy Benedykty, rozpocznie się o godz. 16.00 w kaplicy Sióstr, a o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa. Romana Pindla, ordynariusza Bilesko – Żywieckiego.

·        Organizujemy także wyjazd na nocne czuwanie do Częstochowy z 21/22 sierpnia dla  noszących szkaplerz karmelitański. Wyjazd 21 sierpnia (poniedziałek) o godz. 16.00 z dolnego parkingu. W przypadku kompletu uczestników, koszt przejazdu wynosi 45 zł. Zapisy przy furcie klasztornej.  Czuwanie w tym roku organizuje Świecki Zakon Karmelitański Prowincji Warszawskiej.